Zvířata na silnici – za posledních třicet let se počet zvířat žijících ve volné přírodě sice snížil, ale díky záchranným programům a zvýšené péči ochránců přírody a lesníků se u nás daří divočákům, vysoké zvěři, zajícům, bažantům, koroptvím, zvýšil se i počet volně žijících bobrů a dalších druhů, jejichž počty byly ještě před několika lety velmi malé. To však klade i vyšší nároky na řidiče, kteří se mohou s volně pobíhajícími zvířaty potkat na silnici. Přibylo dokonce značených úseků, kde se lze se zvěří setkat, ale tím podstatným faktorem je v nočních hodinách dostatečný osvit jízdního pruhu a především oblasti krajnice. Žárovky H7 Nightbreaker jsou ideální volbou, jak zlepšit bezpečnost, spatřit zvíře včas a zabránit nebezpečnému střetu.

chevrolet

Kritická zóna – za kritickou zónu je považována pravá části jízdního pruhu, která zasahuje až do oblasti za pravou krajnici. Tento prostor oddělující vozovku od bezpečného zázemí, kde se pohybují chodci, je klíčovým momentem, kde se často rozhoduje o životě a smrti. Každý rok se můžete dočíst v tisku nebo webových portálech, že byl usmrcen chodec, který do vozovky vstoupil v nevhodném okamžiku. Buď špatně odhadl situaci a rychlost vozidla, nebo jej prostě ve zmatku přehlédl. Pro řidiče to ovšem znamená trestní stíhání a kromě toho i psychickou újmu, která jej může provázet až do konce života.

Atraktivita – na první pohled nelze takové světlo přehlédnout. Být viděn je také jednou ze zásad bezpečného provozu na pozemních komunikacích, navíc je toto osvětlení atraktivní a působí dojmem čistoty a svěžesti, což je typické pro chladnější tóny barevného spektra. Tyto typy vyzařují více bílého světla o teplotě 4200 K ve srovnání s běžnými halogenovými žárovkami.

zimní silnice

Jízdní komfort – delší světelný kužel, příjemnější chladnější osvit, který neunavuje a svítí do vzdálenosti až 100 metrů před autem, to jsou podstatné ukazatele, které vedou k tomu alespoň tyto žárovky zakoupit na zkoušku. Jsou homologované pro běžný provoz, lze je instalovat do všech světlometů pro halogenové žárovky, a jestliže se k tomuto kroku odhodláte, brzy zjistíte, proč jsou právě typy Nightbreaker Unlimited jedny z nejoblíbenějších na českých i evropských silnicích.

Category: Nezařazené